Na co při pohovoru zapomíná skoro každý

0 Komentářů A+ a-

Na pohovoru byl už každý, kdo se kdy ucházel o pracovní místo. Ne mnoho lidí se ale již snaží o to, aby se připravili JAK se na pohovoru chovat, JAK mluvit, JAK vypadat. Spíše se pouze starají o to, CO přesně budou o sobě říkat, což je v dnešní době doopravdy málo. Na jednu věc ale zapomínají ale skoro všichni.
Jak se vůbec dostanete na pohovor? Odepíšete na inzerát, pošlete životopis, popřípadě motivační dopis a čekáte na odpověď, zda si vás přizvou na pohovor, či nikoli. Nakonec ale většina těchto uchazečů zapomíná na jedno a to samé, něco, co je dle mého názoru velmi důležité, pokud chtějí doopravdy získat onu vytouženou pracovní pozici, o kterou se tak vehementně ucházejí: Děkovný email.

Když už strávíme třicet minut na pohovoru v kanceláři, měli jsme první kolo pohovoru přes Skype nebo přes telefon, zapomíná příliš mnoho lidí na follow up z jejich strany ještě v den pohovoru nebo den následující po pohovoru - právě ve formě krátkého emailu. Takový email by rozhodně neměl být moc rozsáhlý. Naopak, čím kratší, tím lepší. 

Děkovný email by měl říct pár jednoduchých věcí:

  1. Děkuji za setkání / pohovor se mnou. 
  2. Doopravdy chci tuto práci. (Krátké shrnutí proč chci právě tuto práci) 
  3. Pokud personalista ve firmě nedostane Děkovný email, může se stát následující: "Zase tak moc o tu práci velký zájem nemáte" Myslí si, že jste nezorganizovaní a zapomněli jste na follow up z vaší strany. Má už tolik odpovědí, že ta vaše zapadne mezi ostatními. 

Zde je vzorový follow up děkovný dopis: 
Vážená paní Nováková, chci Vám poděkovat za včerejší pohovor. To, že jsem se o pozici account managera ve vaší firmě dozvěděl více a poznal pracovní prostředí, ještě umocnilo můj zájem o tuto práci u vás ve firmě. 
Myslím, že to je práce právě pro mně, kde dobře zapadnu do kolektivu. pokud na mne máte ještě nějaké otázky nebo potřebujete ještě něco doplnit z mé strany, jsem Vám kdykoli k dispozici. 
Děkuji ještě jednou a těším se případně, že se stanu součástí týmu vašeho obchodního oddělení. S pozdravem 
Josef Kubiš kubis@seznam.cz


Jaký je Váš názor na toto téma? Co Vás nejvíce zaujalo?  Podělte se o Váš názor s ostatními v komentáři pod článkem.

Pokud se vám článek líbil, pošlete jej dál! 


_________________________________________________________________
Mé jméno je Jaromír Průša (@nacesteskoucema zabývám se profesně koučováním, lektorováním a profesionálním networkingem. 

Specializuji se zejména na exekutivní coaching, facilitaci councilů a na profesionální business networking. 

Kontaktovat mě (LinkedIn profilmůžete přímo ZDE

(Certifikovaný profesionální kouč)

Děkuji za návštěvu mého profesního blogu! Budu se těšit i příště! Hmmm.... Jaký máte vlastně na toto názor VY? Okomentujte příspěvěk!

Souhlasíte? Nesouhlasíte? Máte co říct k danému tématu?